Světlušky mývají schůzky každou středu v naší klubovně na Roosveltově ulici. Dále jezdíme na jednodenní nebo vícedenní výpravy, přespáváme v klubovně a účastníme se letního tábora.

Co se všechno děje na schůzce:

Zahájení schůzky je ve 16:00 a to ve formě nástupu a pokřiku. Následuje seznámení holek s programem schůzky. Na schůzku si nosíme povinné věci (tužka, papír, deník, uzlovačka, šátek, KPZ, Cestička nebo Potaropol) a přezůvky.

Nejčastější náplní schůzky jsou pohybové aktivity s cílem nechat holky na chvíli odreagovat od školy, a ostatních povinností běžného života. Dále poznáváme aktivity díky kterým se děvčata něco naučí. Patří sem šifry, uzly, zdravověda a další

Světlušky se také učí spolupracovat a každou další schůzkou se stmeluje kolektiv.

Jednou za čas máme rukodělnou schůzku či nějakou kde něco nacvičujeme např. scénku na Vánoční výpravu.

Stejně jako na začátku je možno na závěr schůzky řešit věci jako je placení registrace, zodpovídání otázek na následující akce apod.

Vícedenní výpravy:

Většinou bývají s Vlčaty nebo s celým oddílem. Jestliže jedeme samostatně, jezdí s námi vždy osoba starší 18ti let. Výprava začíná srazem v pátek odpoledne (zpravidla na nádraží), odkud jedeme na místo určení. Od nádraží to bývá ještě kousíček na chatu, na kterou mašírujeme samozřejmě pěšky. Na chatě se zabydlíme a začíná program. Ten tvoří většinou nejrůznější akční hry v lese, ale nebráníme se také logickým a přemýšlecím hrám vevnitř.

Přespání v klubovně:

Jsou měsíce, kdy se na výpravu jet nestihne a proto pořádáme přespání v klubovně.

Zahájení bývá ve stejnou dobu jak schůzka a to v 16:00. Páteční program bývá podobný jako schůzka, ale většinou jsou aktivity motivovány nějakým tématem. K večeru se zabydlíme a povečeříme vlastní jídlo z domu.

Sobotní dopoledne je naplněno nějakým výletem nebo zajímavými hry a aktivity vevnitř i venku. A odpoledne pak bývá uklízecí.

Přespání zakončujeme tradičně ve 16:00 pokřikem a rozdáním tzv. výpravniček, které si mohou nalepit do deníků.

Aktuality

Letní tábor 2019 "Stavba rakety"

Skauti + Skautky 1.-21.7.2019          Vlčata + Světlušky 1.-13.7.2019

Prosíme, abyste co nejdříve provedli přihlášení a následnou platbu za letošní tábor.

Díky

 

 

Najdete nás na:

                      Grafický návrh a realizace: StavímeWeby.eu - tvorba webových stránek  |