15. skautský oddíl Poutníci je jedním z tradičních a co se počtu členů týče jedním z největších skautských oddílů v Olomouci. V současné době má oddíl téměř 60 aktivních členů, pro které připravuje jejich činnost 8 stálých členů vedení a bezpočet externistů z řad bývalých členů.

V našem oddílu působí 3 věkové kategorie – světlušky (holky 7-11 let), vlčata (kluci 7-11 let) a koedukovaná skupina skautů a skautek ve věku 11-15 let.

Akce a činnost našeho oddílu jsou převážně orientovány na aktivní pobyt v přírodě a její poznávání. Naši členové jezdí na výpravy pod stany, učí se jak v přírodě přežít a orientovat se v ní.

Neznamená to ale, že se po příchodu do našeho oddílu změní Vaše dítě v zeleného človíčka, který bude jíst pouze travní semínka. To opravdu ne.

Naše členy vedeme osvědčenou skautskou metodou jak k samostatnému myšlení, tak i ke spolupráci v týmu.

U poutníků se děti již od malička učí tzv. soft-skills, takže jim nedělá problém například vystoupit před ostatní a odprezentovat projekt, který vytvořila jejich družinka.

Oddíl sídlí ve skautské klubovně, která se nachází v areálu základní školy ZŠ Roosveltova. Se školou a školkou v areálu spolupracuje formou dětských dnů, které každoročně pořádáme.

Vůdcem oddílu je aktuálně Jakub Růžička – Soptík, který má k dispozici různorodý tým lidí, který se stará o chod oddílu.

Aktuality

Letní tábor 2019 "Stavba rakety"

Skauti + Skautky 1.-21.7.2019          Vlčata + Světlušky 1.-13.7.2019

Prosíme, abyste co nejdříve provedli přihlášení a následnou platbu za letošní tábor.

Díky

 

 

Najdete nás na:

                      Grafický návrh a realizace: StavímeWeby.eu - tvorba webových stránek  |